Antalya ili Manavgat ilçesinde 31.01.2024 günü İyi Parti Manavgat eski İlçe Başkanı H.E’nin evinin önünde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırıya uğrayarak yaralanması olayıyla ilgili bir basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Olayla ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında eylemde kullanılan araç tespit edilerek araç sürücüsü ve silahı kullanan şüpheli aynı gün gözaltına alınmış ve sevk edildiği sulh ceza hakimliğince kasten yaralama suçundan tutuklanmışlardır.
Şüphelilerin beyanlarından olayın organizatörünün A.Ç, azmettirenin ise Y.K olduğu tespit edilerek her iki şüpheli 10.02.2024 tarihinde gözaltına alınmışlardır.
Soruşturmaya tüm yönleriyle ve titizlikle devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Bahçelievler Mah. Antalya Cad. No: 85 Manavgat/ANTALYA
0 242 746 10 08
0242 742 0838 (Fax)
manavgatcbsadalet.gov.tr
![Adalet Bakanlığı Logosu](/Assets/tema1/images/zemin.png)